tel. 693-930-655
tel. 693-768-220

Jesteś tutaj

Zlokalizowanie kolejnego wycieku zakończone sukcesem

Zlokalizowanie kolejnego wycieku zakończone sukcesem.

Przedstawiamy zdjęcia z udanej lokalizacji wycieku na terenie Warszawy. Nieszczelność była wynikiem wadliwie wykonanego zgrzewu na instalacji wody. 

Nieszczelność była zlokalizowana we współpracy z firmą hydrauliczną, której to pracownicy dokonali przepięcia wody z zimnej na ciepłą, oraz dokonali naprawy instalacji wodnej. 

Lokalizacja nieszczelności odbyła się przy pomocy specjalistycznych urządzeń , którymi dysponujemy : kamery termowizyjnej , miernika odsłuchowego, tzw geofonu oraz zestawu profesjonalnych mierników wilgoci (zestaw do diagnostyki budynku ).

Należy też wiedzieć przy zamawianiu tego typu usługi, iż nie zawsze jesteśmy wstanie nakreślić dokładnego miejsca usterki a możemy zakreślić obszar na którym jest wynikła awaria instalacji wodnej. Najlepsze efekty do lokalizacji nieszczelności mamy przy powierzchniach bez wykończenia (goła szlichta ) lub na posadzkach z wykończeniem terakotą lub kamieniem. Najtrudniejsza lokalizacja to miejsca z wykończeniem drenem (pomiar termowizyjny daje mały efekt ). 

Film:

Jednak pomimo to po przyjeździe naszej ekipy stwierdzić można jaki obszar jest zalany oraz wyeliminować można wiele źródeł wycieku ( kanalizacja , wyciek z instalacji od sąsiada itp.)